Yatak odası dekorasyonu

Yatak odası bütün stresimizin yok olduğu, dinlenip deşarj olduğumuz alanlar olduğu için dekorasyonu diğer odalara göre biraz daha zahmetli olabilir. Yatak odası dekorasyonunda çizgi ne çok sade ne de çok ihtişamlı olması gerektiğinden genelde bir çok insan yatak odası dekorasyonunda hata yapar. Karmaşık ve abartılı bir yatak odası sizi göz olarak yorabilir ve enerjinizi toplarken güçlük yaşayabilirsiniz. Bunun dışında çok da sade olmayan modelleri tercih edip yatak odanızı daha da zengin bir tasarıma kavuşturabilirsiniz.

Yatak odası dekorasyonunda ilk öne çıkan şey her odada olduğu gibi mobilyalardır. Parke rengi, duvar rengi ve mobilyanızın renklerinin uyumunu mutlaka yakalamalısınız. Tabii işin içine perdeler, karyolalar, nevresim takımı gibi diğer öğeler de girdiğinde dekore etmek biraz daha zorlaşıyor.

Yatak odanızı dizayn etmeden önce istediklerinizi toparlayıp renk uyumlarını mutlaka ama mutlaka yapmanız gerekmektedir. Renk uyumu dışında gideceğiniz tasarım çizgisini de belirleyip odanızda aksesuarlardan perde topuzlarına kadar aynı çizgide gitmelisiniz.

Geçtiğimiz yılda, yani 2017 yatak odası dekorasyonuna baktığınızda gözünüze çarpacak mobilya tasarımları mutlaka country’dir. Beyaz ve kahverenginin ya da kapalı tonlarla açık dekor renklerinin uyumu ile yakalanan mükemmel tasarım 2016 – 2017 yılının çizgisini belirlemişti. 2018 yılına baktığımızda geçtiğimiz yıllarda moda olan Ceviz yatak odası modellerinin daha da ön plana çıkacağını söyleyebiliriz. 2018 yatak odası mobilya modellerinde başa gelecek olan ceviz yatak odası modellerini günümüzde büyük firmalar da dahil bir çok mağazalarda bulabilirsiniz.

Yatak odası dekorasyonu örnekleri

klasik yatak odası dekorasyonu
klasik yatak odası dekorasyonu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.