Trend oturma odası halı modelleri

sade oturma odası halı modelleri
sade oturma odası halı modelleri

Salon kadar oturma odalarında modern görünmesi önemlidir. Oturma odaları içinde kullanabileceğiniz halı modelleri vardır. Klasik halıların yerini artık daha modern halılar kapladığından dolayı seçimlerinizi sizlerde artık bu yönde yapabilirsiniz. Oturma odası halı modelleri nasıl seçilmeli son zamanda bayanların en çok merak ettiği konulardan birisini oluşturuyor. Halı seçimleri sırasında hem göz alıcılık hem de kalite ön planda tutulması gerekir. Tabi tüm bunlara göz atarken de diğer yandan cebinizi yakacak cinsten olmaması gerekir. Hem sağlık açısından hem de şıklık açısından bakıldığı zaman sizleri her yönden tatmin edici olması gerekir. Halı seçerken bu yılın modasına uygun olması gerekir. Şekli, rengi ve modeli oturma odanızın havasını değiştirmelidir. Üstelik ister modern isterseniz de klasik halıları seçerek evinize ayrı bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Oturma odası için halı markaları

Merinos oturma odası halıları
Merinos oturma odası halıları

Evin dekorasyonunu halıların ve perdelerin taçlandırdığını düşünürsek bu sektörlerin bir çok duayeni olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bilhassa halılarda ülkemizde Cumhuriyetin ilk yıllarından beri bir çok firmanın halı dokuduğunu  söyleyebiliriz. Bunlardan en önde gelenlerinden olan Merinos 1937 den beri halı satmakta. Marka denildiğinde özellikle akla gelen firmalardan olan Merinos her sene çizgisini bozmadan devam ettirmekte. Bir diğer önerebileceğimiz marka olan Saray da yine köklü ve ürün olarak kalitesini bozmayan markalar arasındadır. Halılarının her tarza hitap ettiğini de varsayarsak bu alanda da Saray’ı biraz daha önde görebilirsiniz. 

El Dokuma Halıları

Oturma odasında tercih edebileceğiniz halı modelleri içerisinde el dokuma halıları yer alıyor. Diğer makine halılara oranla el dokuma halıları daha değerli ve pahalıdır. Bu yüzden oturma odaları için kullanıma uygundur. Siyah, bej, krem, taba renklerinde seçilebileceği gibi daha dinamik renklerde de halı modellerini oturma odanızda kullanmanız mümkündür.

dokuma oturma odası halı modelleri
dokuma oturma odası halı modelleri

Salonlarda her ne kadar daha ağır renkler tercih sebebi olurken oturma odaları  için aynı durumdan bahsetmemiz söz konusu değildir. Oturma odaları için daha canlı renklerden oluşan halıların tercih edilmesi gerekir.

İki Renkli Oturma Odası Halı Modelleri

Tek renkten oluşan halılar yerine iki renkli halılar artık daha tercih sebebi olmaya başlamıştır. Görsel yönden şıklığınıza şıklık kazandıracak bu halı modelleriyle oturma odanızı da istediğiniz havaya büründürmeniz mümkün olacak. Son zamanda kırmızı siyah, kırmızı beyaz, mor ve leylak rengi ağırlıklı halılar daha sık tercih ediliyor.

 

Sizin için birbirinden şık en güzel oturma odası halı modellerini sıraladık. Galeriye tıklayarak inceleyebilirsiniz.

iki renkli oturma odası halı modelleri
iki renkli oturma odası halı modelleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.