Ofis Dekorasyonunda Aydınlatma Seçimi

İş yeri ve ofislerde tercih edilen aydınlatma, çalışanların daha verimli çalışmasını, daha kaliteli işlerin ortaya çıkmasını ve daha ferah bir çalışma alanı gibi bir çok konuyu doğrudan etkiler. Ofis aydınlatması çalışanların psikolojisinide etkileyeceğinden insan sağlığı açısında da oldukça önemlidir. Bu yazıda sizlere doğru ofis aydınlatmalarından bahsedeceğiz ve yazının sonunda en güzel iş yeri aydınlatma modellerinden oluşan bir galeri oluşturacağız.

Doğru Aydınlatma ile Daha Verimli İşler

Ofis dekorasyon aydınlatması
Ofis dekorasyon aydınlatması

Ofislerde kullanılan aydınlatma tasarımı iş verimini doğrudan etkiler. Doğru aydınlatma tasarımı ile daha verimli ve kaliteli işler ortaya çıkarabilirsiniz. Aydınlatma seçimi yaparken dışarıdan ofisinize gelen gün ışığını dikkate alarak bir tasarım seçmelisiniz. Gün içinde ışığın seviyesi mümkün olduğunca az değişmelidir.

Ofis Dekorasyonunda Aydınlatma Seçimi Nasıl Olmalı?

Ofis aydınlatması
Ofis aydınlatması

Ofiste çalışan herkes aydınlatmadan eşit şekilde yararlanmalı, yani tüm ofisin aydınlatma seviyesi eşit olmalı. Masa kullanılan iş yerlerinde spot aydınlatmalar tercih edilmemeli, bunun yerine florasan yada sarkıt avize modelleri tercih edilebilir.

Aydınlatma Seçimi Yaparken Gün Işığını Hesaplayın

İş yeri aydınlatması
İş yeri aydınlatması

 

Aydınlatma seçimi yaparken alana gelen gün ışığından faydalanılmalı ve ona göre aydınlatma aparatı seçilmelidir. İlk öncelik gün ışığından yararlanma olmalı ama gün ışığının eksik kaldığı yere tamamlayıcı aydınlatma aparatları konulmalı. Görselde gün ışığından yararlanılan ofis dekorasyonunda spot aydınlatma ile oldukça ferah bir dekorasyon ortaya çıkmış.

 

 

 

 

 

Ofis Aydınlatmasında Doğru Seçim İle Enerji Tasarrufu

Ofis aydınlatma modelleri
Ofis aydınlatma modelleri

İş yerlerinizde doğru aydınlatma modelleri ile enerji tasarrufu elde etmeniz mümkün. Ofis dekorasyonunuzda açık renkler tercih ettiyseniz koyu renklere göre daha az enerji tüketirsiniz. Fluoresan aydınlatma tasarımı yerine led aydınlatma tercih ederek yine enerji tasarrufu elde edebilirsiniz. Ofislerde mekanın kullanım amacına göre farklı aydınlık gerekir. Bekleme salonlarında 250 lux gerekirken açık ofis tiplerinden 700 lux gerekebilir. Bu sayıları verirken iş yerine gelen güneş ışığı, kullanılan renkler ve iş yeri büyüklüğünü bilmediğim için yaklaşık olarak verdim.

 

En Güzel Ofis Aydınlatma Modelleri

İş yeri dekorasyonunuzu doğru aydınlatma seçimi ile muhteşem göstereceğiniz gibi yanlış bir seçimle dekorasyon olarak yapılan her şeyi berbat edebilirsiniz. Seçim yaparken çok dikkatli olmalısınız. Sizlere en güzel ofis aydınlatma modellerinden oluşan bir galeri hazırladık, görselin altındaki sonraki butonu ile diğer görsellere bakabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Ofis avize modelleri
Ofis avize modelleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.