Mutfak dekorasyonu örnekleri

Mutfaklar dekorasyonu örnekleri denildiğinde aklımıza ilk gelen şey geniş mutfaklardır. Ancak bugün dar mutfakların da üzerinde duracağız. Geniş mutfağı rahatlıkla dekore edebilirsiniz, sizi sınırlayan hiç bir şey olmayacaktır. Ancak dar mutfak dekorasyonu oldukça zor bir iştir. Özellikle mutfağı yemek yapmak için kullandığımız için her bakımdan her şekilde alana ihtiyacımız olacaktır. Bu yüzden mutfak dekorasyonlarında mutlaka ama mutlaka alanları iyi kullanmalı gereksiz heyecanlardan mutlaka kaçınmalıyız. Öncelikle dar mutfaklarınız varsa aksesuarlarınızı boş alanlarda sergilemek kesinlikle hatadır. Örneğin bir biblo ya da bir süs aldıysanız bunu mutlaka ama mutlaka masanın ya da dolabın ya da fritöz vb. şeylerin üstünde sergilemelisiniz. Bunun yanı sıra mutfak dekorunuzun beyaz renklerinde olması size çok şey kazandıracaktır. Ancak kir ve temizlik bakımından kesinlikle zorlayıcı olacak.

Mutfak dekorasyonunda en önemli şey faydadır. Şıklık ve tasarım tabii ki önemli ancak mutfakta yemek yapacağınız için kendinize bir çok kolaylık sağlayıcı şey yapmalısınız. Örneğin tencereleriniz ulaşabileceğiniz alanlarda olmalı. Ya da tahta kaşıklarınız tezgaha yakın bi yerde olmalı vb. yazılı olmayan kuralları uygulamanız sizin için yeterli olacaktır.

Bir diğer önemli nokta ise mutfak masası. Tabii dar mutfaklar için pek bir anlamı yok ancak orta ya da geniş mutfaklar için mutfak masası yemeğin mutfakta yenmesi açısından oldukça önemli bir rol oynuyor. Yemeğin mutfakta yenmesinin en büyük avantajlarından biri yemek kırıntılarının, kalıntılarının başka bir odaya taşınmamış olması. Bu sayede hem mutfağınızda güzel kokularla yemek yeyip hem de evinizi temiz tutmuş oluyorsunuz.

Mutfak dekorasyonu örnekleri

2017 mutfak dekorasyonu örnekleri
2017 mutfak dekorasyonu örnekleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.