Fayans modelleri

Fayans modelleri günümüz teknolojileri sayesinde oldukça gelişmiş bir ürün seçeneğiyle bizlere sunulmakta. Açıkçası geçmişe baktığımızda bu kadar fazla fayans çeşidini görmek imkansız. Son yıllarda üretilen fayans modelleriyle gerçek başarıyı yakalayan fayans üreticileri artık yapılan tasarımlara çok daha büyük oranda uyumluluk gösteren ürünler üretiyor. Fayans bir dönem kullanılmaktan çekinilen bir malzeme olsa dahi sağlıklı ve şık tasarımlarıyla gündeme gelmesi sonrasında mimarlar tarafından daha yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandı. Eskiye dönük tasarımların bir numaralı uğrak noktası olan fayanslar artık tüm evlere kusursuz bir hizmet verecek. Fayans modellerine genel olarak baktığınızda düz renk ve desenli olarak gruplara ayırmanız mümkündür. Bu gruplara göre oda oda fayans modellerinin günümüz teknolojisiyle geldiği son noktayı inceleyelim.

Banyo Fayans Modelleri

Banyo fayans modelleri geleneksel tasarım çizgilerin uzaklaşıp daha modern bir çizgi kazanmış durumda. Banyolarda kullanılan günümüz güncel fayansları kullanıcıların metalik tasarımlarla daha modern bir banyo yapısına sahip olmalarını sağlıyor. Bu sahip olunan yapı üzerinde tam olarak ortadan çekilen metal şeritler ve dikdörtgen fayans taşları dikkat çekiyor. Günümüz tasarımlarında kullanılan fayanslar genellikle düz renkler ile bizleri karşılıyorlar. Fayans ilerleyen bu yıllarda gelişim sürecinin son evrelerinde şekilde değişikliğine uğrayarak geleneksel kare fayans anlayışına noktayı koydu. Bu koyulan nokta sonrasında fayanslar daha çekici bir görünüm için dikdörtgen formatında tasarlanmaya başlandı. Bu format sayesinde de banyolar artık çok daha çekici bir hal aldı. Banyolarda kullanılan desenli taşlarda ise oyma veya kabartma desenli fayanslar şu ara çok moda. Bu kullanımda doğal taşın şekil almış olması oldukça önemli. Düz renk fayanslarda ise oldukça tatlı kremler ve kahve tonları günümüz insanları arasında kullanılıyor. Bunun nedeni ise daha modern bir banyo anlayışına sahip olabilmek.

Mutfak Fayans Modelleri

Mutfak fayans modelleri günümüzde sadece tezgah ve dolap arasında ki boşluğu kapatabilmek maksadıyla kullanılıyor. Eski ve geleneksel mutfak tasarımlarında bizleri karşılayan kare ve her yeri kaplayan fayans taşları artık kendilerini banyo tasarımlarında da karşımıza çıkan dikdörtgen formata bırakmış durumda. Aslında kare formatın tamamen bırakıldığı söylenemez ancak bu format sadece deseni kabartmalı olan taşlarda kullanılıyor. Ve mutfak kaplamalarında parlak desenler tercihlere göre daha çok kullanılıyor diyebiliriz. Kabartmalı veya baskı şeklinde oluşturulmuş tek renk içerikli desenler son moda anlayışının odak noktası durumuna gelmiş durumda. Mutfaklarda kullanılan fayansların kapladığı alan tezgah dolap aralığıyla sabitlendi. Bu da yine modernize olmuş mutfakların bizlere getirdiği bir artı olarak kabul edilebilir. Bu küçük alan için tasarlanmış oldukça güzel ve natürel yapılarda fayans taşlarını oldukça uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Genellikle taşın kendisinden kabartmalı olan yapılar daha ok tercih ediliyor. Bunun yanına eklenen ışıklandırma ile gerçek bir görsel şölen yakalanıyor.

En güzel fayans modelleri

Evdekorasyondunyasi.com / 

3 boyutlu fayans modelleri
3 boyutlu fayans modelleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.