Evinize Çok Yakışacak 50 Tül Perde Modeli

Tül perde ve fon perde birlikteliği adeta evlerimizin giysisi gibidir. Çıplak camların ardından mekanlara uygun şekilde tasarlanmış bir perde bütünlüğü evlerimizi baştan aşağı değiştirmektedir. Ama hiç kuşkusuz ki bu büyülü güzelliğe güzellik katan unsurlarsa tül perdelerden başkası değildir.

Tül perde modelleri
Tül perde modelleri

Ferah Salonlar İçin Doğru Perde Seçimi Yapın

Salon tül perde modelleri 2018
Salon tül perde modelleri 2018

Salon dekorasyonunda seçeceğiniz perde modeli ven rengiyle evinize ferahlık katarak sıcak bir ortam yaratabilirsiniz.

Yeni Tül Perde Modelleri

Moda tül perde modelleri
Moda tül perde modelleri

Bu sezon moda perde tasarımları arasında tül perdele en fazla talep gören ürünlerden. Görseldeki ürünlerde seçilen renkler ve kumaşlar oldukça şık.

2018 Tül Perde Modelleri

Öncelikle tül perde seçerken evlerinizi modern mi yoksa klasik bir form da mı dekore edeceğiniz çok önemlidir. Zira tül perde çeşitleri oldukça fazla türde olup dekorasyonlarınızın tam anlamıyla özel bir tamamlayıcısıdır. Bu konuda pencerenin ebatları, açısı, odanın kullanım amacı ön planda tutulmalıdır. Yere kadar inen camlarda uzun tüller kullanılırken yarım pencerelerde yarım perde modelleri kullanılmalıdır. Yine duvarlarınızda seçtiğiniz renklerle paralel renk tonlarında tül perde seçebileceğiniz gibi, kontras renklerde de tül seçebilirsiniz.

2018 tül perde modelleri
2018 tül perde modelleri

Eğer evlerinizde zebra perde gibi mekanizmalı perdelerden seçecekseniz extradan tül seçmenize gerek kalmaz. Zira zebra perde modelleri tül görevi de görebilen bir perde çeşididir. Evlerimizin en görkemli ve muhteşem olması gereken yeri konuklarımızı ağırladığımız salonlarımız olduğundan en görkemli, şık ve elegan tül perdeleri bu noktalarda kullanmalıyız. Örneğin kruvaze tül modelleri bu konuda oldukça ihtişamlı ve gösterişli tül perde modellerindendir. Son derece zengin görünen kruvaze tüllerle salonlarınızın şıklığını perçinleyebilirsiniz.

Trend Tül Perde Tasarımları

Trend tül perde modelleri
Trend tül perde modelleri

Tavan yüksekliği düşük olan mekanlarda mutlaka düz fon ve tül kullanılmalı, kargaşa yaratılmamalıdır. Tül perdenizi oturma grubu, parke ya da duvar kağıdı ile uyumlu renklerde seçerseniz evlerinizde hoş ve göz tırmalamayan ambiyanslar yakalayabilirsiniz Öte yandan desenli koltuklara düz tül perde, düz koltuklara ise hafif efektler taşıyan tül perdeler kullanabilirsiniz. Şayet evleriniz modern döşenmiş modern koltuklara sahipse kruvaze tül perde kullanmak yanlış olur. Bunun yerine düz ve akışkan tül perde modellerinden kullanmalısınız.

Tül Perde Fiyatları

Tül perde
Tül perde

Tül perde fiyatları modele ve markaya göre değişiklik göstermektedir. Sektörün öncü firmalarından olan Taç perde tül perde fiyatı ortalama metre karesi 40 Tl civarındadır. Herkesin zevkine göre tül perdeninde kendi içinde bir çok farklı modeli bulunuyor. Tül perde çeşitlerini inceledik.

 Sakallı Tül Perde Modeli

Sakallı tül perde modeli
Sakallı tül perde modeli

Sakallı tüllerle evlerinizin dilediğiniz odasını detaylandırabilirsiniz zira sakallı tüller mekanlara renkli ve sempatik görünümler kazandırır. Ama döşemeleriniz fazla hareketli ise sakallı tül perde modelleri mekanlarınızda göz yorucu efektlere neden olabilir.

Krinkıl Tül Perde

krinkıl tül perde
krinkıl tül perde

Üzerinde kendinden çatlak efektleri bulunan krinkıl tül perdelerin yıkandıktan sonra ütü gerektirmeyen özellikleri vardır. Dertsiz tül perde olarak da anılan krinkıl modelleri oldukça pratik tül perde modellerindendir.

Ombreli Tül Perde

ombreli tül perde modelleri
ombreli tül perde modelleri

Açıktan koyuya doğru uzanan monokrom renk akışı ile kendini gösteren son trend tül modellerindendir. Duvar, kırlentler, halı ya da mobilyalarınızla renk uyumu içinde kullanabilirsiniz.

Dantel Tül Perde Modelleri

dantel tül perde modelleri
dantel tül perde modelleri

Klasik döşenen evlerde en çok tercih edilen tül perde detaylarındandır. Özellikle evlerin salonlarına çok yakışan dantel dokulu tül perdeler evlere dolu dolu bir görünüm kazandırır. Tül perdelerinizi ful dantel desenli olarak tercih edebileceğiniz gibi daha sade tül modellerinden hoşlanıyorsanız etek ucunda dantel efektler taşıyan tül perdelerden de seçebilirsiniz.

Pullu Tül Perde

Pullu tül perde modelleri
Pullu tül perde modelleri

Daha çok klasik mobilyalarla ve dekorasyon tarzıyla uyum gösterecek bu tür perdelerin üzerinde payet işlemeli ışıltılar saçan bir yapı bulunur.

Kupür Tül Perde

Brillant Kupür Tül Perde Modeli
Brillant Kupür Tül Perde Modeli

Kupürlü perde modelleri ise belki de en klasik, eski ve oturaklı tül perde modellerindendir. Yoğun desen ve kabartmalar taşıyan bu tül perde modeli oturaklı Osmanlı vari havasıyla pencerelerinizi ve evlerinizi sarmalar. Klasik döşenmiş evler için uygundur.

Halat Şeklinde Perdeler

2018 ip perde modelleri
2018 ip perde modelleri

Son dönemlerde oldukça trend olan ipli perdeler daha çok modern tarzda döşenmiş evlerde kullanılan bir türdür. Ama dore ya da lame renkli olanlarını klasik mobilyalarınızla da kullanabilirsiniz. Yukardan aşağıya inen sık ip dizeleri şeklinde tasarlanan bu tül perde modeli ile evleriniz çok farklı ve sıra dışı bir ambiyans kazanabilir. Tüm bu perde modellerine kalitesine göre piyasada 15 tl’den başlayan fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

2018 yılına damgasını vuracak en güzel 50 tül perde modelinden oluşan bir galeri hazırladık, sonraki görsele geçerek inceleyebilirsiniz.

En güzel tül perde modelleri
En güzel tül perde modelleri

One Ping

  1. Pingback:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.