En güzel 50 Yemek Masası Modeli

Yemek odaları evlerin en sık ziyaret edildiği ve aile bireylerinin birlikte en fazla vakit geçirdikleri alanlardır. Tabi ki bu alanların en vazgeçilmez ve hatta olmazsa olmazı da yemek masalarıdır. Yemek masaları gelişen mobilya teknolojisindeki son trendlere göre farklı birçok modelde olabilir.  Kısaca bahsetmek gerekirse yemek masası modelleri, kullanılan malzeme ve kalitesine göre çeşitlilik gösterebilirken, şekli itibariyle de yuvarlak, dikdörtgen, kare ve ya elips şeklinde değişiklik gösterebilir.

Yuvarlak ayaklı yemek masası modelleri
Yuvarlak ayaklı yemek masası modelleri

 

Yemek odalarının dekorasyonu yapılırken yemek masaları en önemli rolü üstlenirler. Bu sebeple dekorasyon aşamasında öncelikle masanın nerede olması gerektiğine ve çevresinde bulunacak diğer aksesuar ürünleri ile mobilyalara karar verilmelidir. Yemek masası modeline karar verilmesi aslında yerleştirileceği alan ve belirlenen kişi sayısı ile alakalıdır. Çok geniş bir alana ufak bir masa yerleştirilmesi hem kullanışsız olur hem de hoş bir görüntü oluşturmaz. Yine küçük bir yemek odası içerisine geniş bir masa konulması da oldukça yersizdir. Tüm bu hususlar dikkate alındığında size uygun yemek masası modeline nasıl karar verileceği hakkında birkaç öneride bulunabiliriz.

yemek masası fiyatları 2018
yemek masası fiyatları 2018

Öncelikle yemek masası modelleri için karar verirken masanın yerleştirileceği alanın ölçüsü alınmalıdır. Ölçü alındıktan sonra kaç kişilik bir masa düşünüldüğü netleştirilmeli ve modele karar verilmelidir. Masanın yerleşeceği alanda, etrafındaki duvar ya da mobilyalarla arasında en az 105 cm, kişilerin birbirleri ile arasında da 60 cm uzaklık olması idealdir.

Üstü kahverengi ayakları beyaz yemek masası modeli
Üstü kahverengi ayakları beyaz yemek masası modeli

Yemek odası geniş olan ve masa için büyük alan bulunan odalarda dikdörtgen ve uzun yemek masası modelleri daha uygun olur. Bu masalar eğer masanın bir kenarının duvara yaslanmasına ihtiyaç duyulursa da kullanışlı olacaktır. Ayrıca belirlenen kişi sayısına sandalye ilavesi yapılacağı zamanda kolaylık sağlar.

Modern açılır kapanır yemek masası modelleri
Modern açılır kapanır yemek masası modelleri

Küçük olan alanlardaki yemek masası modelleri için yuvarlak yemek masası modellerinin tercih edilmesi daha doğru olur. Yuvarlak yemek masaları, kenarları sivri olmadığı ve etrafında kolaylıkla hareket edilebildiği için dar alanlarda kullanışlı olur. Özellikle de tek sütün bacağı bulunan yuvarlak masalar sandalyelerin hareketini daha da kolaylaştırır. Küçük alanlarda ayrıca ferah bir görünüm de sağlanmak isteniyorsa masanın yuvarlak olması yanında bir de cam olması çok doğru bir tercih olacaktır.   

Yemek Masası Fiyatları

Salon dekorasyonunda önemli yer tutan yemek masaları seçiminde görsellik kadar kullanımda önemlidir. 2018 yılında yemek masası fiyatları modellere, boyuta ve özelliğine göre değişiklik göstermektedir. Modern yemek masaları country ve avangard modellere göre biraz daha uygundur. Ortalama olarak 6 sandalyeli bir yemek masasını 3 bin liraya alabilirsiniz.

yemek masası modelleri ve fiyatları
yemek masası modelleri ve fiyatları

Üzeri Mermer Yemek Masası Modelleri

2018 yemek masası trendlerinden olan ayakları ahşap üstü mermer modeller modern salon dekorasyonuna çok yakışıyor. Bir çok marka yemek odası takımlarının masalarında mermer ve ahşap olarak seçenekler sunuyor. Mermer yemek masası fiyatları 2 bin liradan başlayıp 10 bin liraya kadar çıkıyor.

Modern üstü mermer yemek masası modeli
Modern üstü mermer yemek masası modeli

Yuvarlak Yemek Masası Modelleri

Yuvarlak yemek masaları pek fazla kullanılmasada dekorasyona renk katar. Özellikle lake ve ahşap yuvarlak yemek masaları ile oldukça şık görünüm elde edebilirsiniz. Yuvarlak masalarda açılır kapanır modellerde bulunuyor.

Yuvarlak country yemek masası modeli
Yuvarlak country yemek masası modeli

2018 Yemek Masası Modelleri Resim Galerisi

Country yemek masası modelleri
Country yemek masası modelleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.