En Güzel 35 Çocuk Odası Perde Modeli

Çocuk odası için perde seçerken kız ve erkeklere göre olanlarının ayrımını yapmanız gerekir. Çünkü piyasada gerek kız çocuklarına gerekse de erkek çocuklarına özel geliştirilmiş perde modelleri yer alıyor. Çocuk odası dediğimiz için perde modellerinin mutlaka sadelikten uzak olması gerekir. Hatta gerekirse daha rengarenk perdeleri seçebilirsiniz. Böylelikle çocuklarınız kendi odalarında vakit geçirmekten çok fazla keyif almaya başlayacaktır. Çocuklarınızın odalarında verimli şekilde ders çalışıp, oyunlarını keyifle oynamaları adına her şeyin yerli yerinde olması gerekir. Perdelerini çok çabuk kirletme ihtimaline karşı ise daha çok kolay temizlenebilen özellikte ki perdeleri seçebilirsiniz.

Çocuk odası perde modelleri
Çocuk odası perde modelleri

Kız Çocuk Odası Perde Modelleri

Kız çocuklarımız için hepimiz prenseslere layık bir oda isteriz. Seçeceğiniz doğru perde modeli odanın dekorasyonunu gösterecektir. Kız çocuk odası perde modellerinde renk olarak pembe en fazla tercih edilen renk. Model olarak ise stor ve tül perdeler tercih ediliyor. 

Brillant çocuk odası perde modelleri 2018
Brillant çocuk odası perde modelleri 2018

Erkek Çocuk Odası Perde Modelleri

Erkek çocuk odası dekorasyonunda genellikle mavi renkler hakimdir. Perde tamamlayıcı dekoratif ürün olduğu için perde tasarımlarında da mavi renk hakim. Erkek çocuk odalarında zebra perde modelleri 2018 yılında çok popüler. Arabalı zebra stor perdeler ve çizgi film karakterleri en fazla talep görenlerden.

erkek çoçuk odası perde modelleri
erkek çoçuk odası perde modelleri

Çocuk Odalarında Tül Perde Kullanımı

Çocuk odalarında tül perdede kullanabilirsiniz. Böylelikle çocuğunuzun odasına az da olsa güneş ışınlarının girmesini sağlamış olursunuz. Karanlık bir ortam içerisinde çocuğunuz çok fazla enerjik olmayacaktır. Bu yüzden hem kız hem de erkek çocuklar için perde seçiminde tül perdelerine başvurabilirsiniz. Fakat tül perde kullanımına karar verdiyseniz mutlaka dayanıklı olmasına özen gösterin. Çünkü afacan çocuğunuz oyun sırasında perdelere zarar verebilir. Tüm bunların yaşanmaması adına önceden önlemlerin alınması gerekmektedir.

Erkek çocuk odası mavi perde modeli
Erkek çocuk odası mavi perde modeli

Stor Perdelerin Çocuk Odalarında Kullanılması

Stor perdeleri dekorasyonda bir çok yerde kullanılıyor. Çocuk odalarında ise seçenekler daha fazla ve çok şık. Firmalar birbirinden şık ürettikleri çocuk odası stor perde modellerinde futbolcular, çizgi film karakterleri, şehir manzara görselleri gibi bir çok farklı baskıda zebra perde bulunuyor. Stor perde fiyatlarıda metresi 70 liradan başlıyor.

kız çoçuk odası zebra perde modelleri
kız çoçuk odası zebra perde modelleri

Çocuk Odalarında Güneşlik Perdeler

Çok fazla odaya güneş girmesi, çocuğun uykusunu tam olarak alamamasına neden olur. Doğal olarak uyku düzensizliği gibi istenmeyen sorunlarda ortaya çıkacaktır. Bu yüzden çocuk odalarında güneşlik kullanarak odaya çok fazla güneş ışınlarının girmesi engellenir.

Kız çocuk odası pembe stor perde modeli
Kız çocuk odası pembe stor perde modeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.