Dar çocuk odası için dekorasyon önerileri

Dar evler herkesin büyük sıkıntıları arasında gelmiştir. Gerek kullanımı gerek ise dekorasyon açısından zorluğuyla her odada dert olana dar evleri güzel hale getirmek için bir çok fikir ortaya atılabilir. Sıkıntılı odalardan biri olan dar çocuk odaları çocuklarınız ve sizin için de büyük önem arz etmektedir. Bizde dar çocuk odası dekorasyonu hakkında bir kaç püf noktayı sizlere anlatmak istedik.

dar erkek genç odası dekorasyonu

Dar çocuk odası için dekorasyonu nasıl yapılır ? 

 

Çocuğunuz için oda oluştururken eğer imkanlar elvermiyorsa odanın her metrekaresini en uygun şekilde kullanmanız gerekmektedir. Özellikle mobilya seçerken bol raflı ve fazla saklama alanı olacak şekilde alışveriş yapmanız gerekmektedir. Özellikle duvar rafları sizin en büyük yardımcınız olacaktır. 

dar çocuk odası dekorasyon fikirleri
dar çocuk odası dekorasyon fikirleri

Bunun dışında sadece mobilyalar ile değil yataklardan da faydalanabilirsiniz. Yatakların altında olan çekmeceler ile çocuk odanızda büyük avantaj sağlayabilirsiniz. Ayrıca açık renkleri de kullanarak odanızı olduğundan çok daha geniş gösterebilirsiniz. 

Dar çocuk odası dekorasyonunda ranzalardan da faydalanabilirsiniz. Günümüzde belirli ranzalarda hem iki kişilik yatak hem de dolaplı şekilde olduğundan alan açısından da yer açısından da odada büyük avantaj sağlayacaktır. Bu ranzaların dekorasyonunun da çok iyi olduğunu söyleyebiliriz. 

 
ranzalı dar çocuk odası dekorasyonu
ranzalı dar çocuk odası dekorasyonu

Dar çocuk odası dekorasyon renkleri

Dar çocuk odaları için dekorasyon renkleri oldukça önemlidir. Özellikle çocukların gelişimini etkilediğini düşünürsek ince eleyip sık dokumanız gerekmektedir. 

dar çocuk odası dekorasyon renkleri
dar çocuk odası dekorasyon renkleri

Renk seçimlerinde çocuklarınızın fikrini de almanız önemli. Ancak siyah ya da o tonlarda kapalı renkleri kesinlikle kullanmamalısınız. İç karartıcı olduğundan çocuklarınızın gelişimini olumsuz etkileyebileceği gibi dekorasyon açısından da oldukça kötü duracaktır. Bunun yerine beyaz, mavinini açık tonları ya da pembe fuşya gibi renkleri tercih edebilirsiniz. Son dönemde en çok tercih edilen renklerden biri de kız çocuk odaları için mor renginin açık tonlarıdır. Boya firmaları bu konuda size oldukça yardımcı olacaktır.

Sizin için birbirinden güzel ve farklı olan bir çok dar çocuk odası dekorasyon fikrini toparladık. Galerimize tıklayarak göz gezdirebilirsiniz.

beyaz dar çocuk odası dekorasyonu
beyaz dar çocuk odası dekorasyonu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.