Dar banyo dekorasyonu

Dar banyoların dekorasyonunu oturtmak her zaman zorlu bir iş olmuştur. Kullanış açısından sürekli kullandığımız, hem hijyenik hem de birazcık alana ihtiyaç duyduğumuz yer olan banyolar mimari planlama açısından bazen küçük kalabiliyor. Ancak dar banyoları da başarı ile dekore etmenin bir çok yolu tabii ki var.

Öncelikle olabildiğince özgün olmalısınız. Özgün yani farklı bir dekorasyonla banyonuzu olduğundan daha büyük göstermeniz mümkün. Günün stresinden ve kötü enerjisinden kurtulup arındığınız yer olan banyolarda girdiğiniz zaman bu stresi size hatırlatacak karmaşık bir yapının olmaması çok önemlidir. Doğru aksesuar ve doğru mobilya renkleri ile banyonuzu oldukça ferah bir hale getirmeniz mümkün. Renkler demişken mutlaka ama mutlaka renk olarak mobilyalarınızı açık renklerle kullanmalısınız. Açık renkler iyi ve güzel şeyleri çağrıştırdığı için banyonuz hem misafirlerinize hem de size daha güzel gelecektir. Bir diğer önemli husus ise aynalar. Aynalar hangi odada olursa olsun odanızı mutlaka ama mutlaka büyük gösterecektir. Eğer uzun ve dar bir banyonuz varsa aynalar sizin için biçilmiş kaftandır. Doğru bir seçimle küçük banyonuzu büyük bir hale getirebilirsiniz. Dar banyolarda fayansları da mutlaka yine açık renk ve düz bir model seçerek dekorasyonunuzu taçlandırabilirsiniz.

Mobilyaların haricinde mutlaka varsa klozet ya da duşakabininizi de açık renklerde tercih etmelisiniz. Tabii renk kadar aydınlatmanın da önemi büyük. Spot ya da led aydınlatmalar banyolarınız için mükemmel olacaktır. Eğer alanınız varsa yani banyonuz müsaitse avizelerde sarkan modelleri de tercih etmeniz banyonuza dekoratif güzellik sağlayacaktır.

Dar banyo nasıl dekorasyonu nasıl yapılır?

Evdekorasyondünyası.com

dar banyo dekorasyon fikirleri
dar banyo dekorasyon fikirleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.