Cafe dekorasyon örnekleri

Cafe dekorasyonu yapmak oldukça riskli ama uygun şekilde kurulduğu takdirde oldukça karlı bir iştir. Örneklere bakarak bir çok konuda fikir alabilirsiniz. Cafe dekorasyonunda konumundan iç mekanındaki düzene, ürünlerinden atmosferine kadar dikkat etmeniz gereken bir çok şey vardır. Ancak içlerinde en çok dikkat etmeniz gerekeni ise mutlaka ama mutlaka iç dekorasyonudur. Her müşteri her müşteriye benzemeyeceği için genel olarak en tutarlı dekorasyonu cafenizde tutturmanız gerekmekte. Herkesin benimsemesi tabii ki mümkün değil ancak siz mükemmele en yakın dekorasyonu yaparak cafenizi ön plana çıkarabilirsiniz.

Öncelikle ilk olarak tarzınızı ve cafenizin nasıl bir atmosferi olması gerektiğini belirlemelisiniz. Nasıl bir cafe dekorasyonu istiyorsunuz ? Bu sorunun cevabını bulduğunuzda dekorasyon işinin en zor kısmını bitirmiş olacaksınız. Modern, retro, vintage, maskülen, klasik ya da bir kaçını ortak bir şekilde kullanmanız da mümkün. Ancak birlikte kullanmak isterseniz dekorasyon konusunda mutlaka ama mutlaka işinin ehli birine danışmanızda yarar var.

Tarzdan sonraki konu ise atmosfer. Cafe’nizin nasıl bir atmosferi olmasını istersiniz ? Müşterileriniz kendini evinde mi hissetsin yoksa dış dünyadaki renkleri ve ortamı yaşasın mı ? Buna benzer bir çok soru aklınıza gelebilir. Bu de dekorasyon konusunun en önemli etkenleri arasında. Uygun atmosferi seçerek müşterilerinizi kendinize bağlayabilirsiniz.

Diğer bir önemli konu ise renkler. Cafelerde renkler müşterileri cafelere bağlayan en önemli unsurlar arasındadır. Loş kapalı bir cafe dekorasyonunda renkleriniz mutlaka ama mutlaka koyu tonlarda ve kapalı ışıklandırma ile olmalıdır. Ancak aile için ya da gelenlerin içini açan modern bir cafe istiyorsanız renk kullanmaktan asla kaçınmamalısınız. Tabii ki aydınlatmanız da o şekilde daha sağlıklı olmalı.  Modern cafelerde en çok kullanılan renkler mavi, yeşil, kırmızı, mor ve pembe renkleridir.

Sizler için bir çok farklı cafe dekorasyon örneklerini sıraladık. Birbirinden güzel Cafe dekorasyon örnekleri için galerimize göz gezdirebilirsiniz.

Cafe Dekorasyon Örnekleri

Evdekorasyondunyasi.com

2018 cafe dekorasyonu örnekleri
2018 cafe dekorasyonu örnekleri

3 Comments

Leave a Reply
  1. Üniversiteye yakın bir yerde bir cafe açmaya karar verdim. Gençlerin geleceği ve nargile tarzı olacak cafenin konsepti için fikir arıyorum. Yere yakın konforlu sedir tarzı masalarla eskitme ahşabın ön planda olacağı masalar düşünüyorum. Burdaki bir çok örnek oldukça şık. Boyut olarak nasıl bir yer benim için yeterli ?

    • Merhaba Atilla Bey,

      Cafe dekorasyonunda boyut bir çok konu ile doğru orantılı. Bunlar sermayeniz, cafenize gelecek talep, açacağınız şehir hatta cadde gibi. Daha detaylı bilgi verirseniz bizde sizinle daha doğru bilgiler paylaşabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.