Amerikan Mutfak Modelleri

Hayatımıza Amerikan mutfak adıyla giren açık mutfaklar kimileri için asla kabul görmese de git gide kalabalıklaşan nüfusun ihtiyacını karşılayacak kadar alana sahip olmadığımız son zamanlarda büyük evler bulamayanlar için kurtarıcı olmaktadır. Özellikle bazı kişiler vaktin büyük kısmını mutfakta geçirdiği için diğer aile bireyleriyle bir arada olabilmek adına da Amerikan mutfak modellerini tercih etmektedirler.

Siyah amerikan mutfak dolabı modelleri
Siyah amerikan mutfak dolabı modelleri

2018 Amerikan Mutfak Dekorasyonu

2018 Amerikan mutfak modelleri, dekorasyonda tasarım sanatının gelişmesindeki etkiyle son zamanlarda çok şık yaşam alanları haline gelmiş durumdadırlar. Salon ya da yemek odaları ile iç içe geçen mutfaklar farklı konseptlerle buluştuklarında evlerin vazgeçilmez alanları olmuşlardır. Yazımızın devamında sizler için oldukça kullanışlı olan bu mutfak modelleri ile ilgili yararlanabileceğiniz bazı önerilerde bulunacağız.

Amerikan mutfak dekorasyonu
Amerikan mutfak dekorasyonu

• Açık mutfaklarda son zamanlarda çok tercih edilen L tezgâhlar görülmektedir. Mutfak ile oturma alanı arasını bölen L tezgâhlar ihtiyaç halinde hem tezgâh olarak kullanılabilir hem de etrafına yerleştirilen birkaç sandalye ile masaya dönüşebilmektedir. Bu iki amaçlı kullanıma örnek olarak, alan ortasında mevcut tezgâhtan bağımsız olarak bulunan ayrı bir tezgâhta düşünülebilir. Bu tezgâh hem iki bölüm arasında ayıraç görevi görür hem de çok kullanışlı olur. Tabi bu örneği daha geniş alanlı Amerikan mutfaklarda düşünmek daha doğrudur.

Amerikan mutfak dekorasyon örnekleri
Amerikan mutfak dekorasyon örnekleri

• Bir diğer öneri ise son zamanlarda oldukça yaygınlaşan renkli ve desenli mutfak dolaplarıdır. Özellikle açık mutfaklarda diğer bölümün aksesuarları ile de bütünlük sağlayan bu desenler mutfağınızda hareketli ve iç açıcı bir alan oluşturabilir. Kapaklar kendinden desenli olabileceği gibi sonradan yapışkanlı kâğıtlar yardımıyla da renklenebilir.

En güzel amerikan mutfak dolabı modelleri
En güzel amerikan mutfak dolabı modelleri

• Eğer alan genişse ve Amerikan mutfak modelleri düşünülüyorsa böyle bir durumda mutfak alanı düz bir şekilde tek duvara alınır ve diğer yaşam alanı için büyük bir yer bırakılır. Bu alana istenirse büyük bir masa konulabilir istenirse de geniş bir oturma grubu yerleştirilebilir.

Modern amerikan mutfak modelleri
Modern amerikan mutfak modelleri

• Amerikan mutfaklarda en büyük ayrıntı ve kolaylık ise istenildiği zaman gizlenebilen mutfaklardır. Özellikle küçük alanlarda kullanılmış bir Amerikan mutfak varsa ve görünmesi istenmiyorsa bu alan dolap kapakları şeklinde yapılmış kapılar arkasına gizlenebilir ve istenildiği zaman açılarak kullanılabilir.

 

Amerikan Mutfak Dekorasyonu Fiyatları

Amerikan mutfaklar son yıllarda dekorasyonda çok fazla tercih edilmektedir. Günümüzde stüdyo tipi evlerde kullanılan amerikan mutfakların fiyatları diğer mutfak dekorasyonuna göre biraz daha pahalıdır. Dolabı metre kare olarak fiyat alabilirsiniz. Ortalama olarak 800 liradan başlayan mutfak dolabı metre karesi yemek masası ve sandalye seçimine göre değişiklik gösteriyor.

2018 en güzel amerikan mutfak dekorasyonu örneklerinden oluşan bir galeri hazırladık.

 

İkea siyah amerikan mutfak dolabı modelleri
İkea siyah amerikan mutfak dolabı modelleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.