2018 yılının en uyumlu dekorasyon renkleri

Renk uyumu mobilya da hayati önem taşır. 2018 yılında da en uyumlu dekorasyon renkleri her sene olduğu gibi değişmiştir. Sizin için inceledik.

2018 yılında özellikle dekorasyon konusunda uyumlu renkler ön plana çıktı. Her şeyde olduğu gibi dekorasyonda da oldukça önemli olan renk uyumu bir çok çift için büyük önem taşır. Eviniz içinde kullandığınız renkler ile evinizi ferah ve huzur veren bir ortama getirebilir hatta daha da geniş bile gösterebilirsiniz. Giyim de ve bir çok şeyde olduğu gibi dekorasyonun modasında da 2018 yılında renkler ile büyük farklılıklar göreceksiniz. 

2018 dekorasyon renkleri
2018 dekorasyon renkleri

2018 yılında da 2017 yılında olduğu gibi pastel renkler daha çok ön plana çıkıyor. Ancak geçtiğimiz yıllara göre kahverengi ve tonlarının çok daha sık kullanıldığını söylemekte mümkün. Bunun en büyük nedeni şüphesiz ki koltuk takımlarında modanın chester’a kayması ve chester koltuk modellerinin kahverengi ile çok daha uyumlu olabilmesi. Bunun yanı sıra trend renkler içinde olan ve uyumu ile özellikle hanımların beğenisini kazanan mavi ve pembe renkleri bu yılın en çok kullanılan renkleri arasında diyebiliriz. Zeminde, yani parkelerde ise açık beyaz ve açık kahverengi renkleri bu yılın en çok tutulan renklerinde. Mobilya modasında ise bu senenin favorisi ceviz olduğu için mobilyalarda kahverengi – beyaz renklerini çok sık duyacağınızı söyleyebiliriz. 

2018 dekorasyon modelleri

Mutfaklar özellikle hanımlar için hayati önem taşımaktadır. 2018 mobilya renklerinde mutfakların yeri oldukça büyük. Bütün renkleri görebileceğiniz mutfaklarda bu sene özellikle mor, pembe ve beyaz renklerini daha sık göreceksiniz. Genellikle balon kapakların tercih edildiği ve renkli dizayn ile çok hoş bir görünüme sahip olan mutfaklar dekorasyon konusunda salondan sonra en çok titizlenilen yer olarak geçmekte. Mutfakta yapacağınız renk seçimi ile şıklıktan sonra kirin de önüne geçebilmeniz mümkün. Tabii bu sizin kullanımına göre de değişiyor. Örneğin ; çocuğunuz var ise evde sürekli bir şeylerin dökülebilme potansiyeli vardır. Bu bakımdan beyaz rengi hiç mantıklı olmayabilir. Ya da eviniz yola çok yakın ve çok toz alıyorsa siyah rengi sizin için kabus olacaktır. Sizin için en uygun olan rengi evinizin konumuna ve kullanımınıza göre yapmalısınız. 

Mutfakta son husus ise fayans modeli. Mutfak fayans modellerini mutlaka dolabınızın renkleri ile uyumlu almalısınız. Uyuşmayan renkler tercih edildiğinde ortaya garip bir görüntü çıkabiliyor. Duvarların fayans olması ise temizlik açısından sizler için büyük bir faydadır. Fayanslar normal duvarlar kadar yağı tutmadığı gibi silinmesi, temizlenmesi de oldukça kolaydır. Tabii ki fayans seçimi yaparken suya dayanıklı ve kaliteli bir fayans almanızı şiddetle öneriyoruz. 

2018 dekorasyon renkleri

 

2018 dekorasyon modası
2018 dekorasyon modası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.